NOWOŚĆ W OFERCIE


adGLU Mobil - klej o zwiększonej adhezji przeznaczony do wyklejania przyczep reklamowych oraz bezpośrednio na blachę

Klej w proszku- wysoko wydajna modyfikowana celuloza

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Co to jest polioctan winylu?

Czym jest polioctan winylu i czy jest ważny w składzie kleju billboardowego?


Polioctan winylu to polimer winylowy, acetylowa pochodna polialkoholu winylowego, otrzymywany jest w wyniku polimeryzacji octanu winylu- zależnie od stopnia polimeryzacji jest miękki, żywicowaty lub kruchy. Jego zastosowanie jakie nas interesuje to składnik w kleju do billboardów.

Klej do billboardów jest wodnym roztworem polioctanu winylu oraz kilku innych substancji, adhezja zachodzi w momencie odparowania wody z roztworu a sam polioctan tworzy przezroczystą spoinę nie rozpuszczalną dla wody.
Tradycyjny klej billboardowy posiada wysoką zawartość polioctanu winylu, co gwarantuje wytrzymałość kleju, a ściślej mówiąc wytworzonej spoiny, na warunki pogodowe takie jak wysoka wilgotność, deszcz czy śnieg.
Klej do billboardów o zbyt niskiej zawartości polioctanu winylu nie będzie w stanie wytworzyć spoiny na tyle wytrzymałej, aby oprzeć się warunkom zewnętrznym.

Reasumując, jeśli zależy nam na trwałości połączenia pomiędzy tablicą reklamową a plakatem rozwiązaniem jest tylko i wyłącznie klej do billboardów z wysoką zawartością polioctanu winylu; natomiast jeśli wyklejamy plakaty w stosunkowo dobrych warunkach pogodowych i jest to ekspozycja krótkoterminowa klej billboardowy o niższej zawartości polialkoholu także spełni swoje zadanie.