NOWOŚĆ W OFERCIE


adGLU Mobil - klej o zwiększonej adhezji przeznaczony do wyklejania przyczep reklamowych oraz bezpośrednio na blachę

Klej w proszku- wysoko wydajna modyfikowana celuloza

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Jak wyklejać plakaty billboardowe?

Jak wyklejać plakaty billboardowe?


Instrukcja krok po kroku jak to robić:


  • Aby w ogóle zabrać się do wyklejania tablicy reklamowej musimy mieć wcześniej przygotowany dobry klej billboardowy. Jego konsystencja zależna jest od warunków pogodowych w jakich przyjdzie nam kleić plakaty oraz ile chcielibyśmy wykleić tablic daną porcją kleju billboardowego.

  • Drugim krokiem przy wyklejaniu tablicy reklamowej jest złożenie, ponumerowanie poszczególnych brytów i namoczenie w wodzie plakatów reklamowych (papier plakatowy blueback – rewers plakatu ma kolor niebieski co zapobiega przebijaniu poprzednich layoutów)

  • Gdy nasz plakat reklamowy jest już odpowiednio namoczony to możemy przystąpić do właściwego wyklejania plakatu billboardowego.

  • Przed samym nałożeniem kleju na billboard należy sprawdzić czy w którymś miejscu nie odklejają się poprzednie plakaty reklamowe. Jeżeli stwierdzimy odklejanie się innych plakatów to należy je zerwać w całości lub części według potrzeb.

  • Rozrobiony wcześniej klej billboardowy nakładamy na powierzchnię tablicy lub przyczepę reklamową za pomocą wałka. Klej należy aplikować w taki sposób, aby cała powierzchnia była nim pokryta.

  • Mając już powierzchnię tablicy posmarowaną klejem billboardowym możemy przystąpić do wyklejania poszczególnych brytów plakatu reklamowego.

  • Zazwyczaj tablice reklamowe wyklejamy od lewej strony do prawej, tak aby grafika z całego plakatu reklamowego tworzyła spójną całość. Należy pamiętać o prawidłowym wypoziomowaniu na oko kolejnego brytu plakatu względem poprzedniego powołując się na tzw. pasery (są to linie lub małe krzyżyki, które pomagają w połączeniu poprzednich brytów plakatu z obecnie wyklejanym). Samo wyklejanie tablicy poszczególnymi brytami plakatu przypomina układanie puzzli.

  • Po aplikacji każdego brytu plakatu należy go wygładzić specjalną szczotką po to aby pozbyć się nierówności poszczególnych brytów oraz powietrza.

  • Nadmiar papieru, który wystaje poza obręb tablicy należy obciąć nożykiem.

  • Oto mamy wyklejony plakat billboardowy gotowy do ekspozycji.

Naszym Klientom służymy doradztwem jak wyklejać plakaty.