NOWOŚĆ W OFERCIE


adGLU Mobil - klej o zwiększonej adhezji przeznaczony do wyklejania przyczep reklamowych oraz bezpośrednio na blachę

Klej w proszku- wysoko wydajna modyfikowana celuloza

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

Przygotowanie plakatów do klejenia

Składanie plakatów billboardowych


Pierwszą rzeczą, którą należy wykonać przed przystąpieniem do wyklejania tablic reklamowych jest złożenie plakatów w taki sposób, aby łatwo było w późniejszym etapie rozwijać je na tablicy. Jest wiele metod składania plakatów dlatego musimy wypracować swoją technikę ich składania tak, aby było nam wygodnie.


Sposób składania również zależny od tego jak cięte są plakaty. Jeżeli plakaty reklamowe cięte są wyłącznie w brytach pionowych to składanie ich wykonujemy od dołu ku górze zawijając do środka około 30 cm i tak postępujemy, aż cały bryt zostanie złożony (zwinięty).


Inaczej sytuacja przedstawia się jeżeli plakat cięty jest w pionie i poziomie, wtedy otrzymujemy layout podzielony na kawałki w postaci kwadratów lub prostokątów; wszystko również zależy od tego na ile brytów został pocięty.Tak pociętą grafikę można złożyć na dwa sposoby: z prawej strony do lewej lub od dołu do góry, czyli na pół i ponownie na pół.


Pamiętajmy o tym, aby plakaty były złożone do takiego formatu, aby w łatwy sposób zmieściły się do wanienki.


Jak już złożyliśmy w odpowiedni sposób plakaty billboardowe to przystępujemy do ich moczenia w wodzie. W tym celu wkładamy plakaty do pojemnika o odpowiedniej wielkości lub zwykłej kasty budowlanej i zalewamy wodą tak, aby plakaty były całkowicie zanurzone, a następnie przyciskamy je ciężkim przedmiotem. Tak dociążone plakaty nie wypłyną na powierzchnię i zostaną dokładnie namoczone.


Czas moczenia plakatów zależny jest od metody ich składania (ręcznie czy mechanicznie) oraz gramatury papieru i wynosi od godziny do trzech. W istocie im dłużej moczymy plakaty tym lepiej, w przypadku zbyt krótkiego namaczania plakaty podczas ich wyklejania będą się marszczyć i zagniatać (w nieprzemoczonych miejscach) co może odbić się na estetyce ekspozycji.


W okresie zimowym podczas ujemnych temperatur zaleca się dolewanie do plakatów i kleju billboardowego zimowego płyny do spryskiwaczy, co skutecznie wydłuży czas na posmarowanie tablicy klejem, ustawienie brytu oraz jego wygładzenie.